Шукати в цьому блозі

ПОРАДИ БАТЬКАМ

У світі є лише одна по-справжньому чарівна дитина і кожна мати ії знає. (Сент де Екзюпері)






ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ПЕРЕГЛЯД З ДІТЬМИ







ЕЛЕКТРОННІ ПІДРУЧНИКИ ДЛЯ ДРУГОКЛАСНИКІВ
Українська мова 
                                    Літературне читання 
Математика

Я досліджую світ (1 частина)

Я досліджую світ (2 частина)

          ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Шановні батьки! Пам’ятайте, що Ваша сім’я — найперша і най­важливіша ланка виховання, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості, основи її моралі, народжуються і поглиблюються любов до батьків, сім’ї, роду, народу, до усього живого, повага до рід­ної мови, історії, культури. Взірцем гуманних якостей маєте бути насамперед Ви самі, харак­тер взаємин у Вашій сім’ї. Отож:

• Шануйте одне одного, будьте чуйними, уникайте сварок і образ.

• Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім’ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги. Пам’ятайте:діти копіюють дії дорослих і на­самперед батьків!

• Стежте, щоб Ваші слова не розходилися з Вашими справами. Молодший підліток дуже спостережливий і допитливий, і навіть не­величка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати не­довіру Вашої дитини.

Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її мате­рі, матері — із діями батька. Згадаймо народну мудрість: «Якщо бать­ко каже «так», а мати — «сяк» — росте дитина, як будяк!»

• Будьте моральним зразком для своєї дитини. Ваші син або до­чка — уже підлітки, і їм властиве критичне ставлення до Ваших якос­тей. Тому — не тупцюйте на місці, «зростайте» разом із Вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на Вас.

Успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дити­ни з вимогливістю до неї.

• Шануйте дитину, її гідність і почуття. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами. Пам’ятайте: тільки повагою до юної особистості можемо навчити її шанувати інших.

• Вправляйтесь із своїми дітьми в гуманних учинках. Організо­вуйте їхнє життя так, щоб вони на ділі могли піклуватися про тих, хто цього потребує (молодший брат або сестра, старенькі бабуся або дідусь, хворі в сім’ї) і допомагати старшим (правильний розподіл до­машніх обов’язків), щоб вони були готові допомогти своїм друзям, щоб завжди були чемними.

• Пам’ятайте, що, виховуючи дітей, Ви виконуєте не тільки бать­ківський, але і громадянський обов'язок.

Шановні батьки!

 Під час організації роботи освітнього процесу, може з'явитися потреба опублікувати фото, відео або творчі роботи Вашої дитини у мережі Інтернет.  

Ми будемо публікувати такі матеріали та документи лише з Вашого письмового дозволу. Для цього нам необхідно отримати Вашу згоду на публікацію фото та відеоматеріалів дитини, а також дозвіл на публікацію творчих робіт.

Будь ласка, ознайомтеся із правилами розміщення дитячих робіт в Інтернеті та зазначте, публікацію яких документів, із Вашої точки зору, здійснювати не бажано.

Розміщуючи роботи Ваших дітей, або фото та відео, на яких буде Ваша дитина, ми будемо керуватися наступними правилами:

• Заборонено публікувати матеріали із зазначенням адреси Вашої дитини,.

• Заборонено публікувати матеріали, які містять будь-яку інформацію, що вказує на місцезнаходження дитини у точний період часу, окрім перебування її у закладі освіти.

• Заборонена публікація матеріалів, які містять небажану інформацію, прямі чи опосередковані посилання на подібний матеріал.

• Перед публікацією робота дитини буде розглянутою та схваленою педагогом, який є автором мережевого проєкту.


Дозвіл батьків:
Я, __________________________________________________________________ надаю дозвіл публікувати матеріали мого сина (доньки)

_________________________________________________________________

учня (учениці) ЗЗОШ №5, в Інтернеті відповідно до правил, що описані вище.

Поставте відмітку в рядку з матеріалами, які, на Ваші переконання, небажані для публікації в Інтернеті:
________ особисті фотографії дитини
________ фотографії дитини (з занять та заходів)
________ групові фотографії .


Підпис батька / опікуна: ______________________ Дата: ___________________

Цей дозвіл буде дійсним до тих пір, поки Ви самі не захочете змінити цю форму і підписати новий дозвіл.
У разі виникнення проблем, пов'язаних з публікацією матеріалів в Інтернеті, Ви можете зв'язатися з вчителем класу.




 ЯК ВИКОНУВАТИ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ БЕЗ ІСТЕРИК

Порада 1.

Дитячі психологи радять після повернення зі школи додому дати дитині час на відпочинок. В ідеалі – 2 години. Адже дитина щойно сиділа на уроках, а її знову змушують сідати за парту. Дитячий мозок не здатен так активно засвоювати нову інформацію. З цієї ж причини не можна відразу після школи йти до репетиторів. Найкращий спосіб відпочинку для учнів початкової школи – денний сон.

Порада 2.

Якщо школяр вже не в тому віці, аби спати вдень, то дозвольте йому погуляти, поспілкуватися з однолітками. Проте у вас повинна бути чітка домовленість: рівно через 2 години дитина повинна бути на своєму робочому місці та розпочати виконувати домашнє.

Порада 3.

Врахуйте, що дорослі можуть миттєво «включитися» в роботу, бо це їм дозволяє особливість мозку. А от у дітей мозок включається в роботу поступово, ніби повільно завантажуючись. Тож порадьте дитині розпочати виконання домашнього не з найважчих предметів, а з усних завдань: прочитання текстів, вивчення переказів чи віршів. Потім переходьте до письмових завдань (українська чи англійська мова). І лише наостанок залиште точні науки – математику, фізику.

Порада 4.

Перерви в школах існують не даремно. Вдома повинно бути так само. Давайте дитині час по 10-15 хвилин, аби попити чаю, з’їсти смаколика. Важливо! Не дозволяйте дитині під час перерв забивати голову непотрібною інформацією. Ігри на телефоні чи перегляд безглуздих відео лише збільшать рівень втоми. Гарна сімейна традиція – робити разом фізкультперерву.

Порада 5.

Якщо дитині потрібно вивчити переказ тексту чи вірш, то розбивайте це завдання на частини. Розпочніть з вивчення третини. Далі перейдіть до іншого предмету. Знову поверніться до вивчення тексту – повторення першої частини та освоєння нового уривку. І так, по наростаючій, закріплюйте вивчення всіх частин.

Порада 6.

Не кожна дитина може вчитися легко та запам’ятовувати все з першого разу. Батькам слід мати терпіння. Не кричіть на дитину, не демонструйте своєї роздратованості.

Порада 7.

Виробіть звичку робити домашнє заздалегідь. У вихідні можна зробити домашнє і на понеділок, і на вівторок, і частину на середу. Так на дитину не впаде безліч завдань на один вечір. Допоможіть дитині скласти власний графік виконання домашніх, грамотно організуйте її час відпочинку та навчання.
10 порад батькам першокласника
1. НЕ НАПИХАЙТЕ НОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ
За час, що залишився, жодних "хвостів" ви не підтягнете. А якщо насідатимете на дитину з читанням і рахунком, ви зможете викликати у нього негативні емоції з приводу школи. Звичайно, почитати трішки, розв'язати  нескладні приклади можна, але все це повинно бути в ігровій, непримусовій формі. Крім того, дошкільникам бажано по кілька разів читати одні і ті ж книжки. Вони, взнаючи "матеріал", прагнуть підказати розповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він допустив неточність. Це виробляє в них активність, і тоді їм буде абсолютне нескладно вже на першому уроці висловити свою "дорослу" думку.
2. РОЗПОВІДАЙТЕ ПОЗИТИВНІ ІСТОРІЇ Зі СВОГО ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ
Поважно сформувати у майбутнього школяра позитивне відношення до школи. Якщо дитина хоче вчитися і упевнений, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов'язаний з новими правилами і розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно здоланий. Для цього частіше розповідайте своєму чаду забавні історії зі свого шкільного життя.
3. НЕ РОБІТЬ АКЦЕНТ НА ОЦІНКАХ
Багато батьків припускаються грубої помилки, коли починають лякати: "Читай, а то двійки мені приноситимеш". Поважно акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти взнаєш багато нового, у тебе з'являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на результаті гарних оцінок, які взагалі краще не згадувати, тим більше, що в першому класі їх не ставлять.
4. НЕ ЛЯКАЙТЕ ШКОЛОЮ
Ні в якому разі не ведіть при дитині розмови, що у нього "закінчилося дитинство", не жалійте його: мовляв, бідненький, починаються трудові будні.
Навіть жартома не лякайте школою. Не треба  при маляті також обговорювати майбутні витрати, засмучуючись про дорожнечу форми або канцтоварів.
5. КУПУЙТЕ ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ РАЗОМ З ДИТИНОЮ
Купувати портфель і все приладдя для школи потрібно з дитиною, тоді вона виявляється залученою в процес підготовки до першого вересня. Хай маля саме вибере собі пенал, ручки, олівці і лінійки, зошити з барвистим малюнком на обкладинці. Прийшовши додому, не ховайте покупки в шафу - дайте їх дитині, аби він звик до нових для нього речей. Хай він збирає портфель, носить його по квартирі, розкладає на столі зошити і олівці, тоді прості вказівки вчителя: "Дістаньте червону ручку або зошит в лінійку" не викличуть у маляти труднощів: він чітко знатиме, де у нього що лежить. Добре також сходити з дитиною у вибрану школу, якщо ви ще цього не зробили. Погуляйте біля школи. Так маля швидше звикне до нового місця.
6. ГРАЙТЕ В ШКОЛУ
Хай всі іграшки вашого чада підуть в перший клас, а найулюбленіша стане вчителем. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як проситися в туалет, що робити на перерві.
7. ПОЧИНАЙТЕ ЖИТИ ПО НОВОМУ РОЗПОРЯДКУ ДНЯ
За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Старайтеся, аби дитина лягала спати не пізніше десяти вечора, вставала о сьомій  ранку. Дуже важливо  сформувати у маляти уявлення про те, що за чим потрібно робити вранці і увечері. Для цього добре використовувати пробкову або пластмасову дошку на стіні, де можна прикріпити папірці, писати, малювати.
Спершу спробуйте наочно пояснити, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель, приготувати одяг (трусики, маечку, шкарпеточки), перевірити, чи чиста форма. Всі ці дії краще позначати малюнками: портфель, розкладені речі на стільці. Напередодні першого вересня виконуйте цей ритуал, граючи. Хай дитина збирає свої дитячі книжки в портфель, складає одяг на стілець. За допомогою малюнків можна змалювати і уранішній розпорядок: умиваємося, одягаємося, їмо, чистимо зуби, одягаємося в шкільну форму, чистимо взуття, виходимо з будинку. Все це допоможе маляті краще зрозуміти, як будується його день.
8. ПОДРУЖІТЬ МАЛЯ З ГОДИННИКОМ
Необхідний для школи навик - орієнтація в часі. Якщо ваше маля ще не розбирається, котра година, навчить його цьому. Багатьом діткам легко орієнтуватися по електронному годиннику. Дитина повинна знати, що означає чверть години, півгодини, через годину Повісьте в дитячій великий годинник (будь-які, головне, аби дитина могла взнавати по ним час). Під час читання, гри або їди можна поставити годинник на стіл і звернути увагу дитини на те, в скільки почалася дія і в скільки вона закінчилася.
9. БІЛЬШЕ КОМАНДНИХ ІГОР
У школі є правила, які необхідно виконувати: сидіти за партою, вставати, коли вирішить вчитель, не кричати. Без розуміння цих елементарних законів дитині буде важко в 1-м класі. Аби розвинути в маляті уміння підкорятися і грати по правилах, використовуйте командні ігри. Завдяки ним дитина засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежить результат. Ще один важливий урок, який дають маляті командні ігри, - це спокійне відношення до програшу.
10. ТРЕНУЙТЕ УВАГУ І ПАМ'ЯТЬ
Хороша гра на уважність: всім роздається однаковий текст, засікається час і потрібно якомога більше і швидше знайти і викреслити букв "с". Проводити "заняття" спочатку по 10 хвилин, назавтра 15, довівши час "уроку" до тієї тривалості, яка буде в школі. Тоді дитину так не лякатимуть безконечні півгодини занять. Ще можна почастіше грати в "Відвернися і назви". Розкладіть на столі іграшки і дайте дитині поглянути на стіл протягом 1-ої хвилини. Потім він відвертається і називає іграшки, які лежать  на столі. Ускладнюйте завдання: додайте іграшки, скорочуйте час на запам'ятовування. Можна замінити іграшку іншими - дитина, обернувшись, повинна розповісти, що змінилося.  
            

2 коментарі:

Шевкопляс Інна сказав...

Дякую, Олено Вікторівно, за корисні посилання та влучні поради. Ваш блог дійсно допомогає нам, батькам, швидко знайти потрібну інформацію щодо навчального процесу. Не дивлячись на вже досить великий батьківський досвід, у блозі завжди знайдеш для себе корисну інформацію.

Федець Олена Вікторівна сказав...

Завжди готова допомогти, бо тільки співпраця та взаємодія між вчителем, учнями і батьками дає успішний результат!